Brąz Zosi Baran na OOM 2014

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM) to impreza rangi Mistrzostw Polski dla kategorii wiekowej Junior Młodszy. W tym roku rozegrano XX edycję imprezy, w której startują dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat.

Organizacja zawodów w jeździectwie przypadła Ośrodkowi Jeździeckiemu Stragona w Strzgomiu. W konkurencjach jeździeckich wystartowały pary, z całej Polski, które zdobyły odpowiednie kwalifikację na terenie swojego województwa.

W konkurencji ujeżdżenie wystartowało 30 par, w tym 16 w kategorii Kuce i 14 w kategorii Duże Konie. Nasza zawodniczka Zosia Baran startująca na swoim kucu Denaro PP zdowbyła wysokie III miejsce i została udekorowana brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Pragniemy dodać że był to debiut tej pary na zawodach tak wysokiej rangi.

Konkurs wygrała Alicja Trawińska, a II miejsce przypadło Annie-Marii Wojtkowskiej.